Články

Veľkonočné dekorácie a ozdoby

Veľká noc je za rohom. Preto zbystrite pozornosť a prečítajte si článok, ako jednoducho vyrobíte veľkonočné dekorácie do vášho hniezda. S nami to hravo zvládnete!

Domov plný farieb a radosti!

Dekorácie a veľkonočné ozdoby sú plné hravých a veselých farieb. Či už je to - svieža zelená farba trávy, narcisová žltá, červená ako tulipány či fialková - to sú farby, ktoré vždy dobijú energiu a okamžite zdvihnú náladu.

Veľkonočné dekorácie Veľkonočné dekorácie Veľkonočné dekorácie

Tipy na veľkonočnú / jarnú výzdobu

Veľkú noc v súčasnosti berieme skôr ako sviatok jari, a tak sa v mnohých domácnostiach zameriavame radšej na dekoráciu spojenú s jarou než na dodržiavanie klasických veľkonočných zvykov. Ak budete mať len trochu času a elán, môžete tento rok vyskúšať niektoré z našich návrhov na veľkonočné dekorácie a urobiť si tak kreatívne jarnú atmosféru.

Veľkonočné dekorácie  Veľkonočné dekorácie

Veľkonočné vajíčka nesmú chýbať

Väčšina veľkonočných dekorácií sa pochopiteľne točí okolo vajec. Niektoré dekorácie z vajec sú zložitejšie a iné zase stihnete aj na poslednú chvíľu. Skúste napríklad bleskovú prírodnú výzdobu.

TIP: Vyfúknite vajíčka, nafarbite ich v rôznych odtieňoch zelenej a spolu s nezafarbenými vajcami ich naukladajte do rôzne vysokých košíkov alebo stojanov na vajcia. Ak sa vám nechce strácať čas s farbením vajíčok, kúpte si naše vymaľované kraslice. Pridať môžete aj prepeličie strakaté vajíčka a na záver všetko dozdobte čerstvými vetvičkami z vŕby alebo kvitnúcich kríkov, ktoré máte na záhrade.

Veľkonočné dekorácie Veľkonočné dekorácie Veľkonočné dekorácie

Oslňte veľkonočnou žeruchou

Ďalším typom veľkonočnej výzdoby môže byť veľkonočná žerucha. Schovajte si vymyté škrupiny od vajec. Stačí do nich položiť vatu, ktorá je veľmi dobre nasiaknutá vodou a na ňu vysejte semienka žeruchy alebo semienka iných rastliniek. Za 3 dni ju máte okolo 4 centimetrov vysokú. Škrupiny potom posaďte do stojanu na vajcia či iného držiaka na varené vajíčko a dekorácia je hotová.

Veľkonočné dekorácie

Veľkonočná pastva pre oči

Miniatúrne vázičky môžete nahradiť stojanmi na vajcia, ako je to na obrázku. Doplňte do stojanov vodu, každý stojanček prizdobte iným druhom malých kvietkov, napríklad nezábudkami, sedmokráskami, sirôtkami alebo fialkami a máte doslova kvetinovú prehliadku.

Veľkonočné dekorácie    Veľkonočné dekorácie

Vyrobte si vlastného zajačika - z obrúskov!

Vyskúšať svoju zručnosť môžete pri skladaní obrúskov, keď sa vám obrúsky podarí poskladať do tvaru zajačikov, bude stačiť, keď týmto textilným ušiačikom pridáte na miesto zadočku chvostík z vetvičiek s bahniatkami a dokonalá dekorácia na sviatočný stôl je na svete.

Veľkonočné dekorácie    Veľkonočné dekorácie

 VIDEO NÁVOD na obrúsky v tvare zajačikov >>>TU.


Veľkonočné hniezda vo vašom vlastnom hniezde

Hniezdočka ako tie ozajstné vytvoríte ľahko spletením zväzku jemných vetvičiek brezy alebo vŕby a tieto potom vysteľte zeleným machom a do stredu vložte vajíčko. Na hniezda môžete použiť aj naše veľkonočné misky. Dozdobte pierkom, kvetinkou, alebo oboma a - hotovo.

Veľkonočné dekorácie   Veľkonočné dekorácie

Veľká noc podľa vášho gusta

Ma-maison vám prináša aj ďalšie veľkonočné dekorácie, ktoré vám s výzdobou vášho hniezda pomôžu. Či už to sú veľkonočné vence, sviatočné obrusy alebo rôzne figúrky zajačikov a kačičiek. Výzdoba je len na vás. Hlavne nech sa vo veľkonočne ladenom prostredí cítite príjemne a útulne. Krásnú Veľkú noc!

Veľkonočné dekorácie   Veľkonočné dekorácie   Veľkonočné dekorácie

 

Zdroj fotografií: pinterest.com, etsy.com, fashiondivadesign.com, countryliving.com, marthastewart.com, shelterness.com, e-ogrody.pl, sortrature.com, wunderweib.de, heatherchristo.com, digsdigs.com, catchmyparty.com, flowerbulbcrazy.com, theletteredcottage.net, jonesdesigncompany.com, svenskablomsterbloggar.blospot.com