Články

AKO POUŽÍVAŤ CHALK PAINT™

AKO POUŽÍVAŤ CHALK PAINT™

Práca s Chalk Paint by vždy mala byť zábavou.

Annie Sloan vymyslela výnimočnú Chalk Paint™  pred 25 rokmi ako následok potreby získať univerzálnu farbu s mnohostranným použitím.

Takú, ktorá by sa dala využiť ako lazúra, ale aj ako farba dodávajúca nábytku patinu starých čias. Nazvala ju Chalk Paint™ pre jej krásny zamatový, matný povrch.

Čo je Chalk Paint™?

Práca s Chalk Paint™ je veľmi jednoduchá. Iba zriedkavo vyžaduje špeciálnu úpravu povrchu ako odstraňovanie starého náteru a brúsenie, môže byť použitá vo vnútri aj vonku a na mnohé typy povrchov – od kovu a dreva, cez matný plast, až po betón, či tehly.

Môže premeniť nábytok, steny, podlahy, stropy…Je to veľmi jednoduché, zábavné a dostupné každému, kto chce premeniť a skrášliť svoje bývanie.

S paletou farieb inšpirovanou dizajnom 18. a 20-teho storočia môžete variabilne pracovať, jednotlivé odtiene vzájomne miešať a tak rozšíriť škálu farebných možností.

Pridajte do nej trochu vody pre získanie krásneho hladkého povrchu alebo ju nechajte chvíľu otvorenú a dajte tak vyniknúť ťahom a práci štetca. Získate „patinovaný, opotrebovaný“ vzhľad.

Zrieďte ju vodou ešte viac a použite ju ako lazúru, ktorá nechá vyniknúť kresbu samotného dreva.

Možnosti sú neobmedzené a získať úžasné výsledky pri premenách bývania nebolo ešte nikdy také jednoduché.

Pozrite si videá na Youtube – natočené samotnou Annie, kde predvádza rôzne techniky patinovania.

Krásne tvorenie :-)